« Travanj 2024 »

NA SATU GRAĐANSKOG ODGOJA S UČENICIMA 1. I 3.RAZREDA
Autor: Sonja Vuljak, 6. 6. 2016.

U petak 3.6.2016. učenici 1. i 3.r. MŠ sa svojim su učiteljicama jedan školski sat posvetili temi građanskog odgoja i obrazovanja pod nazivom: Interkulturna otvorenost i komunikacija.

Na tom su nastavnom satu učenici 3.r. recitirali stihove zavičajnih pjesnika poput Mihovila Pavleka Miškine, Elze Herceg, M.Dolenca Dravskog i dr. Potom su učenici jednog i drugog razreda izveli dva folklorna dječja plesa, a vjernu publiku činili su roditelji učenika 1. i 3. r. te učenici 2. razreda sa svojom učiteljicom. Budući da smo osim podravskih narodnih običaja željeli upoznati i dio kulture i jezika talijanske i romske nacionalne manjine osobito zbog učenika koji pohađaju naše niže razrede, učenik 1.r. Claudio Mastrovincenzo otpjevao je jednu pjesmicu na talijanskom jeziku dok je učenik 3.r. Roman Balog pročitao molitvu „Anđelu čuvaru“ na romskom jeziku. Zaključili smo da nas takve razlike obogaćuju, šire naše vidike te oplemenjuju lokalnu i školsku zajednicu. Na kraju ovog kratkog programa svi smo zajedno otpjevali pjesmu „Moja Podravina“. Nakon toga su učenici na školskom igralištu protiv roditelja igrali“Graničar“, a u tome ih nije mogla spriječiti niti kišica koja je upravo tada počela rominjati. Iako su u igri pobijedile mame, veseo osmijeh na dječjim licima otkrio je da je ovo bilo još jedno uspješno zajedničko druženje djece i roditelja u kojem smo opet otkrili i naučili nešto novo, a usput se i lijepo zabavili.

Tatjana Međimorec, učiteljica 3.r.