« Ožujak 2024 »

PLASTIČNIM ČEPOVIMA DO SKUPIH LIJEKOVA I BESPLATNIH ULAZNICA
Autor: Sonja Vuljak, 22. 3. 2016.

Sakupljajući plastične čepove činimo dobro za okoliš, a ujedno činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo. Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) provodi projekt pod nazivom 'Plastičnim čepovima do skupih lijekova'. U projekt smo  se uključili i mi, učenici 4. razreda naše  škole. U nadi kako će ova humanitarna akcija pridonijeti poboljšanju životnih uvjeta oboljelih od leukemije i limfoma, zahvaljujemo svim učiteljicama, prijateljima i poznanicima koji su nam pomogli da u samo nekoliko dana sakupimo 8,5 kg čepova.

ZA SVAKI KG PRIKUPLJENIH ČEPOVA, NP BRIJUNI DARUJU DVIJE ULAZNICE ZA PARK.
Javna ustanova „Nacionalni park Brijuni“ priključila se kampanji Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) „Plastičnim čepovima do skupih lijekova.“  Naime, Udruga će za čepove dobiti novac kojim će kupiti lijekove koji se ne nalaze na listi HZZO-a, a prijeko su potrebni oboljelim ljudima u ovoj skupini. JU „Nacionalni park Brijuni“ dat će  svoj doprinos tako što je za svaki kilogram sakupljenih čepova odlučila pokloniti dvije besplatne ulaznice za Park.

Kako u sklopu Škole u prirodi u mjesecu svibnju i lipnju posjećujemo i NP Brijuni, na ovaj način, humanitarnim radom, uštedjeli smo i dobili besplatne ulaznice za posjet NP.

Mira Adamović, učiteljica 4.r.