NAŠA ŠKOLA U LIKOVNO-LITERARNOM NATJEČAJU "ZAVIČAJ UZ RIJEKU DRAVU"
Autor: Sonja Vuljak, 11. 3. 2024.

I ove su godine naše učiteljice prijavile literarne i likovne radove naših učenika za sudjelovanje u natječaju "Zavičaj uz rijeku Dravu", koji se održava već 5.godinu u organizaciji Udruge Vendi.

Najuspješnija je bila učenica ENA BARTOLIN (7.r.), čiji je literarni rad "Note života" proglašen najboljim radom Natječaja!! Bravo Ena!

Više pod OPŠIRNIJE, a sve fotografije pogledajte na poveznici: http://www.os-mpavlek-miskina-djelekovec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=351

Učiteljica Antonia Sirutka s učenicima je pripremila likovne radove koji krase ovogodišnji Zbornik literarnih radova "Moja domaja", a tu su se našli radovi učenika Josipa Vlaha, Duška Bogdana, Vide Bartolin, Nike Matić, Katje Legemec, Lane Šipek i Hane Matić. Ovi su učenici sudjelovali i u likovnoj radioci pod vodstvom učiteljice Antonie u OŠ Donja Dubrava, 7.3.2024.

U literarnom izrazu briljirala je Ena Bartolin, učenica 7.r. (mentorica Vanja Raletić), čija je pjesma Note života proglašena najboljim radom ovogodišnjeg Natječaja u konkureciji od 57 radova. Ena je pozvana izvesti pjesmu 8.3.2024. u OŠ Veliki Bukovec, a uz nju tu su bile i naše učenice NIka Matić (mentorica Tatjana Međimorec) i Nika Majtan (mentorica Tatjana Međimorec). Pjesme svih naših učenika uvrštene su u ovogodišnji Zbornik te su svi učenici pozvani sudjelovati svojim radovima na završnoj večeri Natječaja u Đelekovcu u Domu kulture 10.3.2024.

Bila je to prilika da se, uz već spomenute učenike, predstave i Andro Paveli, Rea Mikulan, Patrik Friščić i Lovro Kukec.

Čestitamo svim učenicima i mentoricama i želimo da i dalje njeguju i razvijaju kreativnost stihova i likovnost koju nose u sebi.