OLIMPIJSKI DAN OBILJEŽEN SPORTSKIM AKTIVNOSTIMA
Autor: Sonja Vuljak, 12. 9. 2023.

Već tradicionalno, početkom školske godine obilježavamo Hrvatski olimpijski dan, dan utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, 10. rujna 1991. godine.

Učenci nižih razreda obilježili su ga nizom sportskih igara.

I ove godine za učenike viših razreda organiziran je olimpijski kviz na kojem su učenici mogli provjeriti i proširiti svoje opće znanje, a osobito ono iz sporta i olimpizma.

Natjecanje  je bilo međurazredno, a učenici su timski rješavali pitanja procjene, različite mozgalice, pitanja iz opće kulture, vrhunskog sporta, filma, sportske mode, glazbe i zemljopisa.

Na ovaj način potičemo učenike na timski rad, nastojimo prepoznati učeničke potencijale i interese te potaknuti zanimanje učenika za različite oblike interaktivne nastave.

U konačnici, pobjednik kviza bio je 8. razred. Važno je napomenuti da su svi razredi bodovno bili vrlo blizu pobjede, osobito učenici 6. i 7. razreda.

Učenici 5. razreda, najmlađi i s najmanjim brojem učenika, ugodno su nas iznenadili širinom znanja i logičkim razmišljanjem!

Kviz je pripremila učiteljica Tihana Vadla a u provedbi su sudjelovale učiteljica Sabina Matiša i Vanja Raletić.

Čestitamo osmašima na zasluženoj pobjedi i pokazanom znanju!

Fotogalerija na poveznici: http://www.os-mpavlek-miskina-djelekovec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=317

Tihana Vadla, učiteljica TZK