« Ožujak 2024 »

Školstvo u HR

Mrvice iz knjižnice
eTwinning projekt "Pipi Duga Čarapa nastavlja svoje putovanje" / "Pippi Långstrump försätter sin resa"
Autor: Dijana Pleadin, 13. 11. 2019.

Ove školske godine naše se škola uključila u eTwinning projekt „Pipi Duga Čarapa nastavlja svoje putovanje / „Pippi Långstrump försätter sin resa“ čiji je nositelj škola iz Helsingborga u Švedskoj. U našoj školi projekt će provesti knjižničarka Dijana Pleadin u suradnji s učenicima 3. razreda i njihovom učiteljicom Snježanom Dolenec. Projekt je osmislila nastavnica hrvatskog jezika i kulture Martina Mihalić koja vodi grupu učenika u Švedskoj čiji je materinji jezik hrvatski. Povezivanjem s hrvatskim školama učenici u Švedskoj će učiti o svojoj domovini i jeziku. Aktivnosti koje ćemo provesti u našoj školi omogućit će našim učenicima da također upoznaju svoj zavičaj te s njime upoznaju i hrvatske učenike u Švedskoj. Naša pomagačica u ovom projektu je lutkica Pipi Duga Čarapa (Šveđanka nastala iz pera književnice Astrid Lindgren) koja će putovati Hrvatskom te će posjetiti i Đelekovec. Naši učenici će joj prezentirati naučeno te će ona nova znanja ponijeti svojim učenicima u Švedsku.

Učenici su do sada istraživali o Švedskoj služeći se enciklopedijama, predstavili svoju školu ostalim sudionicima projekta, izradili plan mjesta, istraživali o Đelekovcu, izradili svoj logo projekta te čitali poglavlje „Pipi kreće u školu“ na temelju kojeg su izradili igrokaz. Dalje nam slijedi uvježbavanje i priprema igrokaza, radionica s roditeljima te posjeti zavičajnim lokalitetima. U siječnju će nam se pridružiti i Pipi te ćemo i nju povesti na upoznavanje našeg zavičaja i prezentirati joj rezultate našeg rada. Sve svoje aktivnosti objavljujemo i na eTwinning platformi.