« Ožujak 2024 »

S UDRUGOM "BOLJE SUTRA" U NOVOM PROJEKTU I U OBILJEŽAVANJU OLIMPIJSKOG DANA
Autor: Sonja Vuljak, 11. 9. 2017.

I u ovoj školskoj godini naša škola nastavlja suradnju s Udrugom osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ te smo se uključili u njihov novi projekt „UPS-UČIM-POMAŽEM-SUDJELUJEM“.

Nositelj je projekta Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice s predsjednicom gđom Marijom Mraz, a voditeljica je projekta gđa Renata Glavica.

Partneri u projektu su naša škola i Općina Đelekovec.

U ovom je projektu jedan od ciljeva educirati djecu bez teškoća o osobama s invaliditetom te proširiti znanja o takvim osobama kao i stvarati uvjete za jednake mogućnosti za sve u zajednici, a samim time stvarati uvjete za inkluzivno društvo.

Budući našu školu pohađa učenica s invaliditetom, sretni smo što možemo sudjelovati i biti dio ovog projekta. Upravo danas, 11.9.2017. provedena je u našoj školi prva radionica iz Projekta.

S obzirom da smo obilježavali i Olimpijski dan, radionica pod nazivom „Čovječe ne ljuti se“, koju je vodila prof. tjelesne i zdravstvene kulture Jasmina Markić, imala je sportski karakter. Sudjelovali su učenici 4.i 5.razreda u suradnji s članovima Udruge. Bacali su veliku kocku i kretali se na igralištu po označenim krugovima. U svakoj je ekipi bila osoba s invaliditetom te su učenici naučili pomagati tijekom igre. Igra je bila izuzetno zabavna i korisna svim sudionicima.

U sklopu projekta UPS, naši će učenici tijekom ovog polugodišta sudjelovati u još dvije radionice, a suradnja s Udrugom osoba s invaliditetom nas izuzetno raduje.