« Travanj 2024 »

ČETVRTAŠICE IVANA I PETRA OSVOJILE 2.MJESTO NA VIROVSKOJ PRKAČIJADI
Autor: Sonja Vuljak, 5. 5. 2017.

Zabavno, veselo i poučno bilo je na 2. MALOJ VIROVSKOJ PRKAČIJADI koja je 5.5.2017. održana u virovskoj osnovnoj školi  u sklopu dvodnevne turističke manifestacije središnje Podravine - Međunarodnog festivala izvornih kolača „Virovska prkačijada 2017.“

Mala virovska prkačijada zamišljena je kao natjecanje u kojem učenici 4.razreda u paru pokazuju umijeće spravljanja kolača te na zavičajnoj kajkavštini prezentiraju tradicionalni kolač mjesta iz kojeg dolaze.

Osim toga, za nas je ovo bila  i prilika za uređenje izložbenog stola proizvodima UZ "Mak" uz nezaobilazni motiv cvijeta maka.

Naše su učenice, Petra Kadija i Ivana Kadija bile izuzetno uspješne te su u kategoriji spravljanja kolača osvojile 2.mjesto, a u kategoriji prezentacije tradicionalnog kolača 3.mjesto. Na natjecanje su ih pratile učiteljica Sabina Matiša, knjižničarka Dijana Pleadin i ravnateljica Sonja Vuljak.

Pod vodstvom ravnateljice, učenice su se pripremale za ovo natjecanje izradom  kolača u školi, vježbanjem prezentacijskog govora o đelekovečkoj mazanici i makovoj piti, a veliku zahvalu dugujemo i mamama naših učenica koje su kod kuće odradile veliki dio posla.

Stručno povjerenstvo, koje je pratilo rad učenica i ocjenjivalo uratke, predvodio je Sarkis Yacoubian, predsjednik Svjetske organizacije Taste of peace (Izrael), a članice su bile Mimoza Balla, gastronomka i slastičarka iz Tirane te Marija Bošnjak, pobjednica hrvatskog kuharskog kupa.

Ponosni smo na naše učenice i želimo  da postanu prave majstorice u pripremanju slastica.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji:http://os-mpavlek-miskina-djelekovec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=161