« Ožujak 2024 »

PONOVLJEN USPJEH UČENIČKE ZADRUGE - 3.MJESTO NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI
Autor: Sonja Vuljak, 30. 4. 2017.

Učenička zadruga “Mak” uspješno je predstavila svoje proizvode i aktivnosti na Županijskoj smotri Učeničkih zadruga. Izložbeni stol krasili su drveni magneti, ogrlice, broševi, ukrasne vrećice, stakleni poslužavnici i straničnici ukrašeni motivom maka. Požiraki na izložbenom stolu bili su nezaobilazni, a ove godine javnosti su predstavljena i drvca za izradu požiraka u obliku suvenira kao najnoviji proizvod naše zadruge.

Dio prezentacije bio je i prikaz izrade i ukrašavanja drvca pokraj izložbenog stola, a sve su prikazali učenici Nikolina Fičko, Hana Hren, Ines Krumpeštar i Dominik Kalanjoš uz pomoć učiteljica Sabine Matiša i Vanje Raletić.

Sve učinjeno pokazalo je koliko truda i kreativnosti naši zadrugari ulažu u rad zadruge. Time smo osvojili 3. mjesto na smotri i samim time ponovili uspjeh od prošle godine.

Osvojenim 3. mjestom pripala nam je čast da za Državnu smotru učeničkih zadruga, koja će se održati u Zadru u listopadu ove godine, uredimo i prikažemo zajednički Županijski stol svih učeničkih zadruga naše županije. To je prilika da se i one učeničke zadruge iz Županije koje nisu ostvarile pravo sudjelovanja na državnoj smotri, predstave jednim svojim proizvodom, a za nas će to biti mogućnost da steknemo nova iskustva i da naučimo nešto novo.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji:http://os-mpavlek-miskina-djelekovec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=160

Sabina Matiša, voditeljica UZ