« Travanj 2024 »

PREDBOŽIĆNI PROJEKT UČENIKA 3.RAZREDA
Autor: Sonja Vuljak, 15. 12. 2015.

Kakvi su bili stari božićni običaji nekad i danas u Hrvata pa tako i u našem lijepom zavičaju Podravini, pokušali su istražiti učenici 3.r. MŠ svojim marljivim timskim radom u grupama.

14. prosinca učenici su prezentirali na satu vjeronauka što su istražili pa su tako između ostalog donijeli i slamu koju smo stavili pod našu razrednu božićnu jelku i posijanu pšenicu.

Zapjevali smo i nekoliko tradicijskih božićnih pjesama poput: Visom leteć, Nebo, daj oku i Oj, pastiri. Na kraju smo se zasladili ukusnim vanil – kiflicama, zvjezdicama s pekmezom i makovnjačom prema receptima naših baka, a učenici su prikupili više recepata pa je tako nastala i mala knjižica božićnih kolača. Nikako ne treba zaboraviti da je pravi smisao Božića u darivanju ljubavi i zajedništvu obitelji za blagdanskim stolom uz obilje mira i božjeg blagoslova, a svi smo mi sretni kad znamo da postoji i neki dobri anđeo koji nas čuva, uvijek misli na nas i pomaže nam u nevolji.

Tatjana Međimorec, učiteljica 3.r.