« Ožujak 2024 »

U posjetu kazališnoj predstavi i OŠ A.N.G. u Koprivnici
Autor: VANJA RALETIĆ, 29. 10. 2015.

28. listopada 2015.godine, učenici viših razreda naše škole posjetili su kazališnu predstavu Ljubav ili smrt u Domoljubu u Koprivnici.  Predstava u izvedbi  kazališta “Smješko” iz Zagreba, prema istoimenoj knjizi Ivana Kušana, oduševila je sve prisutne učenike.  Ratko Milić zvani Koko i Ana Mozer potpuno su im zaokupili maštu, a posebno su ih razveselili kada su utrčali među njih i na taj ih način učinili dijelom predstave, kao navijače na nogometnoj utakmici. Da je predstava bila veoma uspješna pokazao je i gromoglasan pljesak koji je glumce izvukao na bis više puta.

Nakon predstave posjetili smo OŠ A.N.Gostovinski. Ljubazno nas je dočekao učitelj povijesti Darko Sočev, koji radi i u našoj školi, te poveo u obilazak. Razgledali smo dvoranu u školi, a tada nam se pridružila i ravnateljica gospođa Gordana Gazdić Buhanec.

Nakon što nam je poželjela dobrodošlicu, predstavila nam je školu, govorila o njenoj prošlosti, sadašnjosti i planovima za budućnost. Učenike je posebno oduševila velika sportska dvorana Branimir do koje smo došli podzemnim hodnikom. Razgledali smo i keramičarsku radionicu, vidjeli prekrasne radove učitelja i učenika koji svoje slobodno vrijeme provode izrađujući keramiku, naučili što je camera obscura i imali priliku vidjeti je u „kućnoj“ izvedbi. U blagovaonici škole srdačno nas je dočekala kuharica Marija i počastila nas mandarinama. Razgled škole nastavili smo u prizemlju gdje su učenici razredne nastave već marljivo radili ali rado nas je ugostio jedan prvi razred i njihova učiteljica Natalija. Srdačno nas je ozdravila i pedagoginja škole gospođa Franka Ružić te povela na prvi kat škole. Samo s vrata virnuli smo u informatičku učionicu, a nakon toga ušli u prekrasnu knjižnicu, gdje nam se s par prigodnih riječi obratila knjižničarka savjetnica Luca Matić. Pošto smo bili vremenski ograničeni, učitelj povijesti poveo nas je na drugi kat škole i uveo u svoju učionicu.  Bilo je još mnogo toga za vidjeti i naš interese je bio isto tako velik, ali vremena više nismo imali. Zahvalili smo ljubaznim domaćinima na gostoprimstvu, dogovorili buduću suradnju i zadovoljni krenuli kućama.