« Travanj 2024 »

U DRUŽENJU S TIFLOPEDAGOGINJAMA OBILJEŽILI DAN BIJELOG ŠTAPA
Autor: Sonja Vuljak, 15. 10. 2015.

Svi učenici naše škole sudjelovali su u radionicama kojima smo željeli obilježiti Dan bijelog štapa. Bilo je to još jedno pozitivno i korisno iskustvo koje nam pomaže da primjećujemo osobe koje imaju oštećenja vida ili su potpuno slijepi  te da im budemo od koristi.

Mnogo smo novoga saznali kroz razne aktivnosti koje su za učenike organizirale tiflopedagoginje iz Centra za odgoj  i obrazovanje „Vinko Bek“ iz Zagreba koje već dulji niz godina dolaze u našu školu i rade sa slijepim učenicima koji se kod nas školuju. Kroz radionice smo mogli spoznati kako se osjećaju slijepe osobe, kako doživljavaju svijet oko sebe, koje vrste sljepoće postoje i dr. Učenici su isprobavali kako pravilno voditi slijepu osobu,  pisali su na Braillovim strojevima, učili brajicu, igrali razne igre s didaktičkim pomagalima za slijepe te isprobavali razne naočale da bi osjetili stupnjeve sljepoće.

Učenicima je sve što su isprobavali bilo izuzetno zanimljivo i svi se slažu da će im to još više koristiti u suživotu s njihovim prijateljima iz škole koji imaju nedostatak vida.