« Ožujak 2024 »

USPJEH NAŠIH UČENICA NA NATJECANJU "Europa u školi"
Autor: Sonja Vuljak, 15. 3. 2021.

Naši učenici svih uzrasta, sudjelovali su na županijskom natjecanju Europa u školi 2021. i postigli su vrijedan uspjeh prolaskom na državnu razinu.

To su: Mia Serdarušić (1.r.) u literarnom izrazu, Vida Bartolin (2.r.) u likovnom izrazu te sestre Petra i Kristina Kadija (8.r.) u likovnom izrazu.

Europski dom Zagreb u školskoj godini 2020./2021.   već 27. godinu za redom organizira natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske.

Europa u školi  jedno je od najstarijih kreativnih natjecanja u Europi i Hrvatskoj. Ovaj projekt odigrao je važnu ulogu u europskim integracijama od svog početka. Natjecanje se u Europi provodi više od 60 godina, a u Hrvatskoj Europski dom Zagreb ovaj projekt provodi već 27. godina.

Više o ovom natjecanju te o uspjesima učenica pročitajte pod OPŠIRNIJE.

Europa u školi uz pomoć učitelja i profesora potiče mlade ljude da poboljšaju svoje znanje i razumijevanje vlastite kulture te postanu svjesni građani Europe. Ovim pozivom na kreativnost Europa u školi potiče dječju i tinejdžersku zainteresiranost i entuzijazam  za Europu ove godine pod motom:

Digital EU  – and YOU?!

Aktivnosti projekta su:  natjecanje  u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju za osnovne, srednje i visoke škole i susreti mladih – uključujući susret dobitnika nagrada.

MIA SERDARUŠIĆ je žiri županijskog natjecanja osvojila  literarnim radom "Moj prijatelj robot", dok je VIDA BARTOLIN vrlo kreativno prikazala svoju nadražu digitalnu igračku.

Učiteljice Tatjana i Snježana izuzetno su ponosne na svoje učenice i drže ima"palčeve" za daljnji krug natjecanja na nacionalnoj razini.

Likovnim radovima županijskom su se povjerenstvu predstavile i učenice 8.r., Petra i Kristina Kadija (mentorica Sanja Sučić) te su njihovi radovi na temu "Čuvajmo našu prirodu" odabrani za daljnje predstavljanje.

Rad Petre Kadija - odnos prirode u sadašnjosti i u budućnosti -                                                 Čuvajmo prirodu

Čestitamo svim učenicima na ovim krasnim rezultatima i želimo puno uspjeha i u daljnjem natjecanju.