« Travanj 2024 »

VODITELJICA UZ "MAK" PREDSTAVLJALA NAŠU ŠKOLU I ŽUPANIJU NA SAVJETOVANJU ZA VODITELJE ŽUPANIJSKIH PODRUŽNICA
Autor: Sonja Vuljak, 26. 6. 2018.

Voditeljica UZ „Mak“, učiteljica Sabina Matiša sudjelovala je na trodnevnom savjetovanju za voditelje podružnica HUUZ-a, koje je Hrvatska udruga učeničkih zadruga organizirala u Srednjoj školi u Maruševcu  (Varaždinska županija) od 22. do 24. lipnja 2018.

Savjetovanje se sastojalo od izvješća sažupanijskih podružnica iz cijele Hrvatske, organiziranih posjeta i radionica.

Učiteljica Sabina imala je zadatak da, u zamjenu za voditelja koprivničko-križevačke podružnice Krunoslava Havaića, PowerPoint prezentacijom predstavi rad Koprivničko-križevačke podružnice, broj aktivnih zadruga, Županijsku smotru i način bodovanja. Također je navela aktivnosti i suradnje koje je podružnica ostvarila tijekom protekle školske godine. Na taj su način svoje županije predstavljali i ostali voditelji.

Drugi dio savjetovanja sastojao se od prezentacije škole domaćina, razgleda SŠ Arboretum Opeka, Vinica, Marčan s obilaskom Arboretuma koji se nalazi pokraj škole i posjeta muzeju čipke i crkve u Lepoglavi.

Sudionici savjetovanja bili su članovi Upravnog i Nadzornog odbora HUUZ-a, voditelji županijskih podružnica, koji su istovremeno voditelji zadruga koje već dugi niz godina rade i djeluju. Zajedno su utvrđivali brojne prednosti i nedostatke na koje zadruge nailaze te zajedno usvojili prijedloge za poboljšanje rada.

Svi sudionici mogli su sudjelovati u raznim zanimljivim radionicama i okušati se u izradama maštovitih predmeta. Sve prikupljene ideje koristit će zadrugama koje djeluju u školama iz kojih su voditelji došli.