Osnovna škola Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec

« Kolovoz 2017 »

Ispis statistike od 20. 1. 2016.

UČENICI NIŽIH RAZREDA POSJETILI VELIKI GRĐEVAC I BJELOVAR
Autor: Sonja Vuljak, 9. 5. 2017.

Polazak na terensku nastavu u Veliki Grđevac i Bjelovar, 8.5.2017., bio je predviđen u jutarnjim satima što nije spriječilo učenike da dođu ispred školu ranije od dogovorenoga. Kratkim dogovorom kako se ponašati na izletu i u autobusu, krenuli smo s osmijesima na licima prema Velikom Grđevcu. Voditeljica Jasmina i vozač Martin uveseljavali su nas zanimljivim pričama, dobrom glazbom i sigurnom vožnjom.  Došavši u Veliki Grđevac uputili smo se prema Spomen sobi Mato Lovrak gdje smo imali prilike vidjeti kakve je ocjene i koje je nastavne predmete Mato Lovrak imao u školu. Razgledavali smo njegove zbirke knjiga i pogledali kratke filmove snimljene po istoimenim romanima „Družba Pere Kvržice“ te „Vlak u snijegu“.

Ispred škole čekao nas je šareni vlakić  kojim smo se, uz pjesmu, uputili prema vlaku iz knjige „Vlak u snijegu“ i prema mlinu. Učenici su mogli razgledati unutrašnjost vlaka i lokomotive, mlina te unutrašnjost jedne seoske kuće.  Nakon kratke stanke uputili smo se Stazom prijatelja prirode gdje smo promatrali biljni i životinjski svijet. Najzanimljiviji nam je bio hrast Maneken koji je ime dobio po svojoj visini i vitkosti. U sportsko rekreacijskom centru Kukavica dočekalo nas je osoblje te serviralo ručak. Učenici su imali na raspolaganju lopte, vijače, obruče, badminton te dva velika igrališta kako bi se poigrali i odmorili.

Polagano smo krenuli prema Bjelovaru te imali prilike vidjeti kako je to jedno kulturno i turističko središte županije. Pojeli smo sladoled i na licima učenika bilo je vidljivo kako su spremni za polazak kući. Veselo smo krenuli na izlet, ali s još većim veseljem smo se vratili svojim domovima.

Mateja Malezi, učiteljica voditeljica