« Travanj 2024 »

NA MEĐUŽUPANIJSKOM SUSRETU UČENIČKIH ZADRUGA U RASINJI
Autor: Sonja Vuljak, 20. 10. 2016.

Hrvatska udruga učeničkog zadrugarstva nastoji od ove školske
godine što više ojačati međužupanijsku suradnju stoga je OŠ A. Palmovića Rasinja 20. listopada 2016. organizirala međužupanijski susret učeničkih zadruga za Koprivničko-križevačku i Varaždinsku županiju.

U okviru susreta škola domaćin obilježila je i Dane kruha prigodnim programom i izložbenim stolovima gdje smo mogli probati ponuđene delicije.

Čitav susret osmišljen je kroz desetak radionica koje su vodili
članovi gostujućih UZ-a i domaćini. Jednu od radionica pod naslovom “Izrada ukrasnih vrećica od tapeta” vodila je i naša zadruga. Učenici Ines Krumpeštar, Fran Puklavec, Đana Kadija i Dora Vuljak pomagali su u pripremi materijala za radionicu, vođenju radionice, izradi vrećica i koordiniranju tijekom samog rada.

Radionica je protjecala u radnom ozračju. Učenici su posebno bili ponosni na kraju radionice kada je svaki od njih u rukama držao svojih ruku djelo.

Na radionicama su sudjelovali učenici škole domaćina, učenici koji su došli sa svojim mentorima i voditelji zadruga koji nisu sudjelovali u vođenju radionica. Na kraju tog susreta bili smo zadovoljni i ispunjeni ponosom jer smo pridonijeli organizaciji jednog takvog susreta.

Sabina Matiša, voditeljica UZ "Mak"