« Travanj 2024 »

UČENICI 3.RAZREDA I DALJE AKTIVNI U SADNJI UKRASNIH BILJAKA OKO ŠKOLE
Autor: Sonja Vuljak, 19. 5. 2021.

Mali ekolozi iz 3.razreda, potaknuti idejama svoje učiteljice Mire, ne staju u ekološkim aktivnosti već i pri kraju godine promišljaju i ekološki djeluju!

Nakon što su načelnici Općine odnijeli svoje poruke, od nje su dobili pismo u kojem ih obavještava što sve Općina Đelekovec čini da bi ekološka svijest mještana bila na što višoj razini. Načelnica je prepoznala i trud učenika 3.r. te ih je odlučila nagraditi za njihove aktivnosti.

Više pod OPŠIRNIJE.

Općina je 3.razredu namijenila novčana sredstva za kupnju ukrasnih sadnica za okoliš škole i time ih jako razveselila. Učenici Maša, Leona i Jakov s učiteljicom Mirom i ravnateljicom Sonjom u jednom su od rasadnika odabrali dva ukrasna grma i jedno lijepo stablo i sve je to već zasađeno u našem školskom dvorištu. Krasno crveno-zeleno zimzeleno grmlje učenici su zasadili sami s učiteljicom, a u sadnji stabla -tulipanovca od velike je pomoći bio djed dvoje naših učenika 3.r., Slavko Đuranek. Djed Slavko je inače veliki zaljubljenik u biljke, osobito u voćke i druga stabla pa je svoje znanje s veseljem podijelio s nama. Naučio nas je kako pravilno pripremiti tlo za sadnju, kako položiti biljku te na što obratiti pažnju pri završetku sadnje.

Osim učenika 3.razreda ovaj su postupak popratili i učenici 7.razreda koji su i priskočili u pomoć.

Nadamo se da će sva ova zasađena stabla dobro uspijevati u našem školskom dvorištu da možemo uživati u njihovoj ljepoti!

Kako su protekle sadnje pogledajte u fotogaleriji na poveznici: