« Ožujak 2024 »

UČENICI 3.R. NAČELNICI OPĆINE UPUTILI EKO-PORUKE
Autor: Sonja Vuljak, 23. 4. 2021.

Aktivnosti vezane uz Dan planete Zemlje učenici 3.razreda nastavili su i danas. Svoj su dolazak najavili općinskoj načelnici gđi Štefici Sirutka, a dočekala ih je njezina zamjenica gđa Marina Mihalec. Učenici su poželjeli svoje eko-poruke sa sata hrvatskog jezika (na kojem su i naučili kako se pravilno oslovljava osoba na nekom javnom položaju) osobno uručiti načelnici te ju upoznati s projektom kojega provode tijekom cijele godine, a koji ima i međunarodni karakter.

Učeničke poruke možete pročitati u priloženom dokumentu.

Više pod OPŠIRNIJE.

Sa zamjenicom Marinom Mihalec učenici i njihova učiteljica Mira sastali su se na vanjskom prostoru kod zgrade Općine gdje su djeca ispričala što su sve radila tijekom ovog ekološkog tjedna, a što rade tijekom cijele godine i kako su ekološki osviješteni. Gđa Mihalec izrazila je zadovoljstvo svime što je čula te je učenike pohvalila za znanja koja već imaju, a onda su zajednički pošli do reciklažnog otoka u blizini općine. Tu su učenici mogli vidjeti primjer dobro ili lošeg razvrstavanja otpada.

Potom su se učenici sasvim spontano uključili u sadnju cvjetnih sadnica koju su na općinskim prostorima upravo provodili djelatnici tvrtke Komunalac te su i njima pokazali koliko vole, cijene i uživaju u prirodi!

Ovo lijepo druženje u proljetnom sunčanom danu bilo je pravo osvježenje i lijepi završetak eko-tjedna.

Priloženi dokumenti:
Ucenicke_poruke_nacelnici.pdf (538.21 KB)